گلدان میناکاری شده با طراحی زیبا و کیفیت بالا

گلدان میناکاری ترکیبی از هنر ظرف سازی به شکل سنتی و میناکاری می باشد. گلدان میناکاری اصفهان یکی از برجسته ترین آثار هنری اصفهان می باشد و دارای محبوبیت و کیفیت بالایی می باشد.


گلدان-میناکاری-مسی


این محصول میتواند به عنوان یک انتخاب بسیار مناسب برای هدیه و تغییر دکوراسیون منزل و محیط کار به شمار آید. جنس گلدانهای میناکاری معمولا از مس بوده و با قیمت مناسبی عرضه میشوند. بسیاری از گلدانهای میناکاری شده همراه با جعبه چوبی مشبک عرضه میگردد که زیباییشان را دوچندان می نماید. این هنر قدیمی ترکیبی از خاک و آتش است. برای ایجاد یک اثر هنری میناکاری، لعاب مینا می بایست در کوره هایی با حرارت 800 درجه ذوب شده تا بر سطح مورد نظر قرار میگیرد.
گلدان-مینا-کاری


انواع ظروف میناکاری ساخت هنرمندان اصفهانی مانند گلدان مینا، بشقاب میناکاری، قندان و گلاب پاش میناکاری و ...  دارای ظاهر چشم نوازی بوده و پرفروش می باشند. نقشهای و طراحی هایی که بر روی این محصولات قرار دارد معمولا از طرح های اسلیمی نشات گرفته است. نقش و نگارهایی که بر روی صنایع دستی میناکاری وجود دارد زیبایی و ارزش این هنر را دوچندان نموده است.رنگهایی که در محصولات استفاده میشود نیز چشم نواز و خاص می باشند.


گلدان-مینا


هنر میناکاری را میتوان در بسیاری از اشیا و مکانها یافت. زیورآلات، درها،ضریح و پنجره های مکانهای مذهبی مختص به امامان شیعی، اشیای تزیینی و دکوراسیونی تنها چند نمونه از صدها اشیایی است که هنر ارزنده ی میناکاری بر روی آنها نفوذ داشته است. گاهی اوقات این هنر با هنرهای دیگری همچون خاتم کاری تلفیق میشود.


گلدان-میناکاری-کوچک