ویژگی های محصولات فیروزه کوبی اصفهان

فیروزه کوبی یکی از هنر های برجسته و نفیس ایران میباشد که قدمتی حدود 70 سال دارد، اما در اصفهان قدمتی کمتر دارد و به حدود 50 سال پیش برمیگردد، با این حال تنها شهری است که فیروه کوبی در آن رونق دارد و انواع ظروف فیروزه کوبی در کارگاه های بزرگ و کوچک این شهر تولید و به فروش میرسند.امروزه بستر فروش فیروزه کوبی اصفهان به صورت اینترنتی و غیر حضوری نیز فراهم شده است.


شکلات خوری فیروزه


فیروزه کوبی به صورت چسباندن سنگ فیروزه بر روی ظروف مسی مرسوم است و این سنگ ها به گونه ای باید چسبانده شوند که علاوه بر استحام لازم جهت جلوگیری از جدا شدن آن در حین پرداخت، نظم و ترتیب در چیدمان سنگ ها به صورت موزاییکی به خرج داده شود.در خرید ظروف فیروزه کوبی بایستی به این نکته توجه نمود، چرا که د قیمت گذاری آن تاثیر گذار میباشد.


خرید پستی شکلات خوری فیروزه


سطح زیر ساخت فیروزه کوبی باید یک نواخت و بدون هیچ گونه برجستگی و یا فرورفتگی باشد و اگر یک ظرف فیروزه کوبی دارای تورفتگی، ضربه و یا برجستگی باشد، نشان از  عدم مرغوبیت آن محصول فیروزه کوب دارد.هم چنین پلی استری که جهت زیبایی و براقی اثر بر روی آن پوشانده شده، باید فارق از هر گونه حباب یا خش باشد.


خرید شکلات خوری فیروزه کوب


فیروزه کوبی علاوه بر روی ظروف، بر روی زیورآلات مختلفی هم چون گردن بند، انگشتر، گوشواره و... نیز انجام میشود که در خرید زیور آلات فیروزه کوب نیز بایستی تمامی نکاتی که د فوق ذکر شد، دقت شود.زیور آلات فیروزه کوب هم به اندازه ی ظروف فیروزه محبوبیت بسیاری نزد مردم دارد و افراد بسیاری از این زیورآلات استفاده مینمایند.


زیور آلات فیروزه


شکلات خوری فیروزه کوب یکی از شاخص ترین آثار فیروزه کوبی اصفهان شناخته میشود که با ارتفاع 20 سانتی متر و قیمت 325000 تومان در فروشگاه بزرگ تک سبد عرضه شده است.

اطلاعات بیشتر و خرید