مواد و لوازم جهت ساخت ظروف میناکاری

میناکاری هنر تزیینی فلزاتی هم چون مس با رنگ های پخته میباشد.محصولات میناکاری به قدری زیبا و چشم نواز هستند که علاقه مندان بسیاری پیدا کرده است، به گونه ای که افراد زیادی خواهان یادگیری این هنر زیبا و ساخت ظروف میناکاری اصفهان به دست خود هستند.برای یادگیری میناکاری ابتدا بایستی مواد اولیه و لوازم کار را فراهم نمایید.


بشقاب میناکاریاولین چیزی که قبل از انجام هر کاری بایستی آماده کنید، زیرساخت مینا است.زیرساخت اصطلاحا به سطحی گفته میشود که قرار است میناکاری بر روی آن انجام گردد، که عمدتا ظروف مسی هستند.اما میتوان ظروف دیگری با جنس ها و طرح های مختلف استفاده نمود، حتی ظروف سفالی نیز امکان میناکاری بر روی آن وجود دارد.


قیمت قاب میناکاری


یکی از مهم ترین مواد اولیه در ساخت ظروف و محصولات میناکاری، رنگ ها هستند.در گذشته میناکاران از رنگ های طبیعی استفاده مینمایند به طور مثال رنگ زرد را از گل ماش بدست می آوردند. اما امروزه رنگ های معدنی جای خود را به رنگ های طبیعی داده اند، به طوری که د تمامی کارگاه های میناکاری از رنگ های معدنی وارداتی استفاده می نمایند.


خرید بشقاب مینا


برای اولین بار که قصد میناکاری دارید، انتخاب بشقاب به عنوان زیرساخت برای شما راحت تر است، چرا که سطح صافی دارد و برای شروع کار شما را به سختی نمی اندازد.

استاد مداح الحسینی یکی از برجسته ترین اساتید میناکاری در اصفهان میباشد که با ساخت انواع ظروف میناکاری به شهرت بسیاری رسیده است.


قاب میناکاریبشقاب مینا با قطر 29 سانتی متر و قیمت 75000 تومان اثر ایشان میباشد که با امضای خود مزین گشته است.

یک بشقابی که دورن قاب چوبی زیبایی قرار گرفته است و زیبایی اش دو چندان گشته است با قیمت 89000 تومان به فروش میرسد.