محدودیت ها و موقعیت های میناکاری در اصفهان

میناکاری یکی از برجسته ترین صنایع دستی رایج در کشور است که در اصفهان بیش از هر جای دیگری بستر آموزش و رشد میناکاری فراهم شده است.کارگاه های میناکاری که در سطح شهر اصفهان وجود دارد، در هیچ کجای ایران یافت نمیشود.در میدان بزرگی هم چون میدان نقش جهان علاوه بر ساخت ظروف میناکاری، امکان فروش مستقیم محصولات نیز مهیا شده است.


خرید گلدان میناکاری


خرید محصول


وجود این همه امکانات و کارگاه های متعدد، بازار رقابت را نیز داغ کرده است.موفقیت در این عرصه نیازمند خلق آثاری منحصر به فرد است تا بتوان در مهد میناکاری ایران به رقابت پرداخت.این رقابت میتواند سالم باشد و تنها بر سر شگفتی سازی و خلاقیت در آثار میناکاری باشد و چه بسا که سبب پیشرفت و ترقی نیز شود.


گلدان مینا با جعبه چوبی


از جمله مشکلاتی که بر سر راه میناکاری در اصفهان قرار میگیرد، تهیه ی مواد اولیه مورد نیاز از جمله تهیه ی رنگ های متنوع میباشد.رنگ ها مهم ترین عنصر در ساخت یک اثر مینا میباشد و مرغوبیت همین رنگ هاست که یک محصول میناکاری را به اثری فاخر و نفیس تبدیل میکند.امید است تمامی مشکلات با صبر میناکاران و حمایت مسئولین مربوطه حل گردد.


قیمت گلدان میناکاری


امروزه محصولات و ظروف مختلفی از میناکاری اصفهان در بازار موجود میباشد.یکی از این آثار زیبا و پرطرفدار گلدان ها هستند، چرا که گلدان ها در تزیین دکوراسیون منزل کاربرد بسیاری دارند.به عنوان مثال گلدانی با ارتفاع 20 سانتی متر که درون یک جعبه چوبی شکیل قرار گرفته میتواند زینت بخش منازل باشد.قیمت این گلدان زیبا 113000 تومان میباشد.


گلدان میناکاری


گلدان دیگر بدون جعبه و مناسب جهت قرار دادن گل درون آن است که زیبایی آن را چندین برابر میکند.این گلدان با ارتفاع 26 سانتی متر و قیمت 104000 تومان زیبایی چشم نوازی دارد.

خرید محصول