راهنمای خرید ظروف فیروزه کوب

سنگ های معدنی تزیینی با دارا بودن تنوع رنگی همواره مورد توجه بشر بوده است.هنرمندان از همین سنگ های تزیینی استفاده میکنند تا بتوانند با قدری خلاقیت، شاهکار هنری خلق نمایند.هنری که با نشاندن قطعات سنگ های فیروزه بر روی سطح ظروف یا زیورآلات به وجود می آید، فیروزه کوبی نامیده میشود که با داشتن کمترین سابقه و قدمت توانسته است جایگاه ویژه ای پیدا کند.


قیمت آجیل خوری فیروزه


برای خرید ظروف فیروزه کوبی لازم است، چندین نکته را توجه نمود تا محصول فیروزه ی نا مرغوب نصیبمان نگردد.نکته ی اول این است که سنگ فیروزه رنگ یکسانی ندارد و شامل طیف وسیعی از سبز تا آبی میباشد و اگر دیدید ظروف فیروزه کوبی رنگ یکسان دارند، بدانید که در ساخت آن محصول سنگ های اصیل به کار نرفته است.


آجیل خوری فیروزه کوب


یک اثر فیروزه کوب زمانی میتواند اصالت خود را داشته باشد که از بهترین و اصیل ترین سنگ فیروزه یعنی سنگی که متعلق به معادن نیشابور است، استفاده نماید.در کل سنگ فیروزه ی اصل متعلق به ایران است و به جز نیشابور در معادن چندین شهر دیگر همچون کرمان و کرمانشاه نیز یافت میشوند.


فیروزه کوبی روی ظرف مس


قیمت ظروف فیروزه کوبی اصفهان بر اساس نوع سنگ بکار رفته در آن و دقت و نظم چیدمان آن تعیین میشود، به گونه ای که هر چه یک اثر فیروزه کوبی سنگ های فیروزه ی بیشتری بکار رفته شود و و همچنین فواصل میان قطعات کم و حداالمقدور یکسان باشد، هم ارزش هنری و هم ارزش مادی بیشتری پیدا خواهد کرد.


آجیل خوری فیروزه کوب


ظرف آجیل خوری فیروزه کوب ساخته شده توسط هنرمندان اصفهانی با ارتفاع 9 سانتی متر و قیمت 190000 تومان از برجسته ترین آثار فیروزه کوبی اصفهان شناخته میشود.

خرید